מוצרי קוסמטיקה טבעיים

Blog thumbnail

מוצרי קוסמטיקה טבעיים

Blog thumbnail פורסם ב

מחקרים מהשנים האחרונות הוכיחו שאמנם השימוש במוצרי הקוסמטיקה השונים הוא חיצוני, אבל החומרים התעשייתיים, הכימיקלים הסינתטיים והחומרים המשמרים שנמצאים בהם חודרים למחזור הדם, לעור ואפילו נספגים בגוף.

המשמעות היא שמוצרי הקוסמטיקה התעשייתיים, הסינתטיים ו/או הכימיים נחשבים מסוכנים וכדאי להעדיף את החלופה הטבעית. אמנם הטרנד הטבעי כבש את העולם גם בתחומים נוספים, אבל בתחום הקוסמטיקה לא מדובר בתופעה חולפת שהיא בגדר מותרות אלא בהכרח של ממש.

מהו מוצר קוסמטי טבעי?

כאן המקום להגדיר במה הכוונה ל"מוצר טבעי". לפי מילון אבן שושן "טבעי" הוא "כל דבר שמקורו בטבע ושאינו מלאכותי או מעובד". המשמעות מבחינת מוצרי הקוסמטיקה היא שחומרי הגלם המרכיבים אותם עברו עיבוד מינימלי. למשל, שמנים אתריים שנוצרו באמצעות אידוי או זיקוק,  שמנים שהופקו בכבישה קרה ועוד.

עם זאת, כדי שהמוצר הקוסמטי יעשה את עבודתו כנדרש הוא צריך לענות על שתי דרישות:

  1. רוב מרכיביו צריכים להיות טבעיים, למשל צמחים, מינרלים, וויטמינים, תמציות ארומטיות שונות ועוד.
  2. אחוז המרכיבים הטבעיים במוצר חייב להיות גבוה.

בניגוד למוצרי קוסמטיקה תעשייתיים מוצרי קוסמטיקה טבעיים מבוססים לא רק על מרכיבים טבעיים, אלא גם על ידע מצטבר בן אלפי שנים שהשתכלל עם הזמן. למשל, כבר הפרעונים במצרים עשו שימוש במוצרים קוסמטיים שאותם רקחו מצמחי המרפא שהיו בסביבתם.

מה צריך לדעת לפני שימוש במוצרי קוסמטיקה טבעיים?

הדבר הכי חשוב לדעת הוא שמוצרי קוסמטיקה טבעיים הם בטוחים לחלוטין לשימוש. אמנם עיבוד חומרי הגלם במוצרי הקוסמטיקה הטבעיים נעשה באופן תעשייתי, אבל הוא זה שמקנה להם את תכונותיהם החיוביות. למשל:

  • אפשרות התאמה לסוג העור ולבעיות ספציפיות כמו עור מבוגר שסובל מיובש, עור צעיר שסובל משמנוניות או עור רגיל שסובל ממראה עייף.
  • נטרול הבעייתיות שיש לעור ספציפי מצמח מסוים (למשל רגישות) הודות לשילוב מקצועי בין כמה צמחים

 

איזה מוצרי קוסמטיקה טבעיים לרכוש?

מכיוון שמדובר בבריאות שלכם אסור לקחת סיכון ויש לרכוש מוצרי קוסמטיקה טבעיים איכותיים בלבד. כמו בכל תחום, גם כאן פעולה לא מקצועית (למשל שילוב לא נכון של חומרי הגלם השונים) יכולה להזיק במקום להועיל. למשל, לבחור במוצרי קוסמטיקה שמכילים חומרים טבעיים בריכוזים גבוהים. באופן הזה הם חודרים לעומק העור ומספקים תוצאות נראות לעין

חשוב לזכור שכיום הודות להתפתחות הטכנולוגיה מוצרי הקוסמטיקה הטבעיים הם לא רק טובים ויעילים יותר, אלא מאפשרים גם התאמה אישית לכל אחת ואחת. ולא פחות חשוב – הם נגישים ושווים לכל נפש וכיס כך שכולנו יכולים ליהנות מהמיטב של הטבע.

כתבו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

654

עגלת קניות

0

אין מוצרים בעגלת הקניות.